O mně

Jmenuji se Adéla Taş Marková a narodila jsem se léta páně 1981 (ano už pomalu patřím do střední věkové kategorie, ale důležité je, na kolik se cítíš ne? ).

Jsem vystudovaná kamenosochařka a celý život se věnuji malbě. Mám skvělého muže a dvě nádherné děti.

Za mlada jsem se jala studovat i uměleckou vejšku, ale v polovině studií jsem odjela na výlet do Itálie a pár let se nevrátila.
Žila jsem chvíli v Itálii, chvíli v Egyptě (tam jsem málem umřela na otravu - fakt horor). Po krátkodobých pobytech jsem na pár let zakotvila v Německu a když mi tam už byla zima, odjela jsem se na 3 roky ohřát na Mallorcu do Španělska.
Na cestách jsem se živila malbou obrazů a také částečně gastronomií, kde jsem vystřídala téměř všechny pozice (ty gastronomické samozřejmě!)
Když jsem se pak vrátila do matičky země české, domova mého, zažila jsem šok. A to hlavně po finanční stránce. Ale řekla jsem si, že to dám!!! A tak jsem vymýšlela vše možné. Pořádala jsem vernisáže, seznamovala se s lidmi, založila vlastní charitativní skupinu Peaceworkers cz., a přihlásila se do pořadu Prostřeno, kde jsem zazářila jako pěkný exot. A protože jsem se pánům v tv Prima zalíbila, obsadili mne do role moderátorky cestovatelského pořadu Ženy na cestách. To vám byla paráda!
Po seriálu jsem pracovala v galerii v Praze a záhy potkala může svých snů, který mne pro jistotu okamžitě oplodnil a odvezl mne z víru VIP večírků do malého severočeského městečka Litoměřice.
Pravda, byl to opět šok, ale zvykla jsem si i zde a dokonce si to tu zamilovala.
Vysoká nezaměstnanost a tak trochu brutální útlum kariéry díky těhotenství mne dohnal k tomu nejšťastnějšímu kroku – stát se uměleckou cukrářkou. První impuls byl na synovy 1.narozeniny, kdy jsem uplácala první dort (jestli se tomu tak dá říct). A pak kámoška chtěla taky a její kámoška taky.... nu a teď je ze mne umělecká cukrářka! Není to paráda?
Každopádně vše jsem se učila sama. Léta dřiny, odříkání, nezdarů a slz stála za to. Nebudu vám říkat, že to byla procházka růžovou zahradou. A na té cestě jsem se neustále setkávala s odmítáním, když jsem žádala o radu či recept. Právě proto jsem se teď rozhodla udělat něco pro ty, kteří se chtějí učit péct. A tak doufám, že mi budete věrní a budete se se mnou prokousávat tím krásným sladkým řemeslem – cukrařinou.