Vytuněné palačinky

Recept na vytuněné palačinky vám urgentně chtěl předat můj synek Niko. Děláme je skoro každý týden a vždy se po nich slehne zem. Jsou to opravdu velmi poctivé palačinky a zaručuji vám, že až je vyzkoušíte, opustíte váš "levnější" recept. S Nikoláskem jsme pro vás natočili i videorecept, ale pokud se na něj nemůžete podívat, máme tu pro vás i psanou verzi.

Recept na palačinky:

0,5l plnotučného mléka
280g hladkémouky
4 vejce
3 lžičky cukr moučka
1 lžička vanilkového extraktu
kůra z 1 bio citronu
špetka soli

Pokud máte mixér, smíchejte všechny tekuté suroviny, pak přisypejte mouku a ostatní suroviny a vše promixujte. Pokud nemáte mixér, smíchejte sypké suroviny a pomalu vmíchejte vejce, mléko a zbytek surovin tak,aby směs neměla hrudky.
Palačinky smažíme na nepřilnavé pánvičce. Před každou palačinkou jí potřeme štětečkem olejem. Docílíte tak co nejmenšího použití tuku.

Recept na tvarohový krém

1 vanička plnotučného tvarohu
1 33% šlehačka
2-4 lžíce cukr moučka
1lžička vanilkového extraktu
trošku citronové šťávy
Libovolné ovoce na dozdobení
cukr moučka na posypání
Krájená čokoláda na zdobení

Suroviny dáme do mísy a vyšleháme do tuha. Tvaroh a šlehačka musí být studené, jinak by se vám krém mohl zdrcnout. Krém nebude úplně tuhý jako například s mascarpone, ale je zdravější.

Zdobení palačinek

Palačinku si položíme na talíř. Do sáčku se zubatou trezírovací špičkou dejte krém, a ozdobte jím střed palačinky. Na krém rozložte ovoce - jahody, lesní plody, kompotované ovoce-dle vaší chuti a sezony, posypejte krájenou čokoládou. Palačinku smotejte a navrchu opět ozdobte krémem, ovocem, posypejte čokoládou a pocukrujte.
Palačinky samozřejmě můžete plnit i jinými náplněmi. Například nutella a banány, marmeláda, citronová šťáva a cukr....meze fantazii se nekladou.

Dobrou chuť :-)

 

NAVŠTIVTE STRÁNKY